En Kolay Sağlık Raporu Nereden Alınır?

En Kolay Sağlık Raporu Nereden Alınır?

07.05.2023

İşe giriş sağlık raporu "Çalışanların Sağlık Gözetimine Yönelik Tıbbi Tetkiklerin Usul ve Esasları" hakkında yayımlanan yönetmelik gereğince Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri olan OSGB firmalarından alınmaktadır. Bir OSGB firmasının işe giriş sağlık raporu verebilmesi için bağlı olduğu İl Sağlık Müdürlükleri'nden "Sabit Tıbbi Tetkik Mekanı" ruhsatı almış olması gereklidir. 

Aile hekimliğinden işe giriş sağlık raporu alınır mı?

Çalışacağınız iş yeri çalışan sayısı 50 kişiden az ve az tehlikeli bir iş olması durumunda işe giriş sağlık raporunuzu aile hekimliğinden gerekli tetkiklerin yapılması ardından alabilirsiniz.

Özel hastanelerden işe giriş sağlık raporu alınır mı?

Özel hastanelerden işe giriş sağlık raporu alınamaz. İşe giriş sağlık raporu Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri olan OSGB firmalarından alınabilir. Ayrıca az tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için Aile Hekimliği de tercih edilebilir.

İşe giriş sağlık raporunuzu en kolay şekilde almak istiyorsanız İletişim sayfamız üzerinden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca "İşe Giriş Sağlık Raporu Nereden Alınır?" yazımıza da göz atabilirsiniz.

whatsapp