İşe Giriş Sağlık Raporu Alınmazsa Ne Olur? | ÇözümMed Mobil Sağlık

İşe Giriş Sağlık Raporu Alınmazsa Ne Olur?

İşe Giriş Sağlık Raporu Alınmazsa Ne Olur?

09.05.2023

İşe giriş sağlık raporu çalışanlar için sağlıklarını riske atmamaları adına ve yaşanabilecek risklerin önüne geçilebilmesi adına oldukça önemlidir. Bu nedenle işe giriş sağlık raporunun mutlaka alınması gerekir. Buna ek olarak 6331 sayılı kanunun 26. maddesine göre sağlık gözetimi işlemlerini yerine getirmeyen tehlikeli ve çok tehlikeli sınıflarda yer alan iş yerlerine para cezası uygulanır.

Bu idari para cezaları her çalışan için ayrı ayrı olarak işverene uygulanır. Ayrıca yapacağı veya yaptığı iş için uygun olmayan kişilere verilen işe giriş sağlık raporu sonucunda oluşacak hastalık veya iş kazaları gibi durumlarda sosyal sigortalar kurumunca ödenen paralar işverenden tahsil edilir.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi ve idari para cezaları için "İşe Giriş Sağlık Raporu Zorunlu Mudur?" yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

İşe giriş sağlık raporu almak ve bu konuda detaylı bilgi almak için 0850 260 10 11 veya 0532 404 29 31 numaralı telefonlardan ya da whatsapp hattımız üzerinden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Çözümmed tüm sağlık çözümleri ile yanınızda. Daha fazlası için bize ulaşın.

whatsapp