Mobil Sağlık Hizmeti Nedir?

Mobil Sağlık Hizmeti Nedir?

30.12.2022

Mobil Sağlık Nedir Hizmeti ?

Mobil Sağlık, işyeri için bir sağlık hizmetidir. İş sağlığı yasasına dayalı sağlık muayeneleri, taramalar ve testlerden oluşur. Mobil Sağlık Aracı ile iş yerlerine gelen hekimler ile gerçekleştirilir. Mobil İSG Hizmetleri işverenler için zaman ve para tasarrufu sağlar.

 

Mobil Sağlık Hizmeti, tıbbi hizmetleri ve iş sağlığı için gerekli testleri içeren tek duraklı bir hizmettir. Hizmet, iş sağlığı hizmetleri için gerekli tüm ekipman ve ilaçlarla donatılmış bir araç ve kurum içi çalışanlarla ilgilenecek eğitimli sağlık uzmanları ile sağlanmaktadır.

 

Mobil Sağlık Hizmetleri (MHS), üretim yapılan yerlerde ortopedik ve fizyoterapi muayeneleri, tansiyon ölçümleri ve diğer testleri gerçekleştiren hekimler tarafından yürütülmektedir. Bu muayeneler, çalışanların sağlığını etkileyebilecek olası hastalıkları tespit etmek amacıyla gerçekleştirilmektedir. MHS ayrıca meslek hastalıklarını tanımlar ve ciddiyetlerini değerlendirir. MHS, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili kanunların iş sağlığı hizmetleri standartlarına ilişkin düzenlemelerine uygun olarak uygulanmaktadır.

 

 

Sağlık durumunuzu değerlendirmek için Göğüs Röntgeni, Odyometri Testi ve Solunum Fonksiyon Testinin yanı sıra diğer özel testler de yapılır. Hemogram seviyenizi belirlemek için tam kan sayımı ve solunum kondisyon seviyenizi ölçmek için PFT de yapılacaktır.

 

Tıbbi muayene, adayın muzdarip olabileceği olası tıbbi durumları belirlemek ve enfeksiyon ve diğer hastalıkların varlığını tespit etmek için yapılır.

 

Klinikte aşağıdaki testler yapılacaktır:

 

Doğru yolda olduğunuzdan emin olmak için işin doğru yapılması için gereken tüm testleri yaptırmanız önemlidir.

 

Mobil Sağlık ve İşe Giriş Raporu

 

İstihdam için Sağlık Raporu programı ile çalışanlarınızın işe başlaması için gereken tüm tıbbi testleri size sağlayabiliriz. Bunlar, röntgen, EKG, göğüs radyografisi ve diğer gerekli testler dahil olmak üzere yapılan işin türüne uygun sağlık kontrolü ve muayeneleri içerir. Sonuçlar daha sonra bunları inceleyecek ve bir değerlendirme yazacak olan sahadaki bir hekime gönderilir. Bu değerlendirmeler daha sonra işverenlerin istedikleri zaman güvenli bulut tabanlı platformumuz aracılığıyla erişebilecekleri bireysel çalışan kayıtlarında elektronik olarak dosyalanabilir. Bu, bu raporlar için herhangi bir doktor ücreti ödenmesine gerek olmadığı anlamına gelir, çünkü bunların tümü, çalışanınızın sağlık kaydıyla ilgili her şeyle hiçbir ücret ödemeden ilgilenecek olan şirketimiz aracılığıyla sağlanır.

 

İstihdam için Sağlık Raporu, işçilerin gerekli sağlık testlerini, fiziksel muayenelerini ve yasal sertifikalarını almak için işçiler ve işverenlerin bir araya gelebileceği bir programdır. İşçilerin işe giriş anındaki sağlık durumları hakkında bilgi sahibi olmanın bir yoludur ve böylece işyerlerinde meydana gelen kaza risklerini azaltır.

 

Yeni bir iş için Çalışan Sağlık Raporu şu anda 24 saat içinde hazırlanmakta ve teslim edilmektedir. Portör muayenesi, işitme testi, tam kan sayımı, hepatit testleri, akciğer grafisi, karaciğer fonksiyon testleri ve böbrek fonksiyon testleri gibi testleri kurumumuz aracılığıyla talep edebilirsiniz.

 

Kuruluşumuz bünyesinde bir laboratuvar bulunmaktadır ve her türlü testi yapabilmektedir. Böylece başka hastanelere gitmenize gerek kalmıyor, zamandan ve paradan tasarruf ediyorsunuz.

whatsapp