Gebze İşe Giriş Sağlık Raporu

Gebze İşe Giriş Sağlık Raporu

17.04.2023

6331 Sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununun amacı iş veren ile çalışan arasında sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi ve iş güvenliğinin oluşturulmasıdır. Çalışan ve iş veren arasında sorumluluk çizgisinin belirlenmesini sağlamaktadır. İş akdinden önce yapılması mecburidir. "İşe Giriş Sağlık Raporu Nedir?" yazımızdan bu konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Gebze çalışan sayısı ve iş kazası istatistikleri

TÜİK verilerine göre aktif olarak 2.343.270 çalışan sayısı ile üretimde her zaman bir pay sahibi olmayı başarmıştır. İş kazalarını 2020 yılı için; 325 iş kazası ile İstanbul birinci, 111 iş kazası ile İzmir ikinci, 99 iş kazası ile Gebze kocaeli üçüncü sıradadır. Bu yüzden Gebze iş sağlığı raporu çalışan ve iş veren arasında yasal güvenceleri belirlediği gibi, tarafları güvence altına almaktadır. Unutmayınız ki oluşabilecek bütün iş kazalarının önüne geçmek elimizde olduğu gibi bugünü düşünmek yarınları güvence altına almaktır.

Gebze'de işe giriş sağlık raporu nereden alınır?

Çözümmed işe giriş sağlık raporunu mevzuata uygun şekilde uzman doktorlarımız ile vermekteyiz. İşe giriş sağlık raporu işyeri hekimi yapılacak muayene ve tetkikler neticesinde çalışana ve iş verene verilmektedir. Daha detaylı bilgi için "İşe Giriş Sağlık Raporu Nereden Alınır?" yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gebze işe giriş sağlık raporu, periyodik yenileme ve muayene ile ilgili İletişim sayfamız üzerinden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

whatsapp