İş İçin Sağlık Raporu Nereden ve Nasıl Alınır?

İş İçin Sağlık Raporu Nereden ve Nasıl Alınır?

01.06.2023

İş için sağlık raporu, "Çalışanların Sağlık Gözetimine Yönelik Tıbbi Tetkiklerin Usul ve Esasları" hakkındaki yönetmelik uyarınca Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri yani OSGB kurumlarından alınmalıdr. İş için sağlık raporu alacağınız OSGB kurumunun bağlı olduğu Müdürlükleri'nden "Sabit Tıbbi Tetkik Mekanı" ruhsatı almış olması gereklidir. 

İşe giriş sağlık raporu vermek için yetkisi bulunan OSGB kurumundan randevu oluşturup, ardından kuruma giderek gereken tetkik ve muayene işlemlerinin ardından işe giriş sağlık raporunuzu alabilirsiniz.

İşe Giriş Sağlık Raporunu Almak Ne Kadar Sürer?

Bu süre, ilgili OSGB kurumunun çalışma politikasına ve yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir ancak Çözümmed'i tercih ederseniz aynı gün içerisinde işe giriş sağlık raporunuzu alabilirsiniz.

Peki "Aile Hekimliği"nden işe giriş sağlık raporu alabilir miyim?" şeklinde bir sorunuz varsa "Aile Hekiminden İşe Giriş Sağlık Raporu Alınabilir Mi?" adlı makalemize göz atmanız aklınızdaki soruyu yanıtlayacaktır.

İstanbul ve Kocaeli'de bulunan şubelerimizden işe giriş sağlık raporlarınızı eksiksiz, güvenilir ve hızlı bir şekilde almak için İletişim sayfamız üzerinden bize ulaşıp randevunuzu kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

whatsapp