Aile Hekiminden İşe Giriş Sağlık Raporu Alınabilir Mi?

Aile Hekiminden İşe Giriş Sağlık Raporu Alınabilir Mi?

22.05.2023

İşe giriş sağlık raporu nedir ve neden istenir? sorularının cevapları için ilgili makalelerimize göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu makalemizde aile hekimliğinden işe giriş sağlık raporu alınabilir mi? sorunun yanıtına göz atacağız.

50'den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde çalışacak olan kişiler işe giriş sağlık raporlarını aile hekimlerinden veya devlet hastanelerinden alabilir. 

Tehlike sınıfı "az tehlikeli" olup çalışan sayısı 50 ya da daha fazla olan işyerleri için işe giriş sağlık raporu aile hekimlerinden alınamaz, aynı şekilde çalışan sayısı 50'den az ancak tehlike sınıfı "tehlikeli" veya "çok tehlikeli" olan işyerlerinde çalışacaklar da aile hekimleri veya devlet hastanelerinden işe giriş sağlık raporunu alamazlar. Bunun gibi durumlarda işe giriş sağlık raporu almak için OSGB kurumlarını tercih edebilirsiniz.

Ek-1'deki listede az tehlikeli olarak geçen işyerleri sarı renk ile işaretlenmiş olarak bulunabilir, bu işyerlerinden birinde çalışacaksanız, işe giriş sağlık raporu için aile hekimliği veya devlet hastanesine başvurabilirsiniz.

Ek-1: Az Tehlikeli Sınıftaki İşyerleri

Ek olarak "İşe Giriş Sağlık Raporu Nereden Alınır?" makalemizi inceleyerek bu konuda daha fazla bilgi alabilirsiniz.

İşe giriş sağlık raporu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve randevu oluşturmak için İletişim sayfamız üzerinden bize ulaşıp işe giriş sağlık raporu sürecinizi kolaylıkla çözebilirsiniz.

whatsapp