Özel Hastanelerden İşe Giriş Sağlık Raporu Alınabilir Mi?

Özel Hastanelerden İşe Giriş Sağlık Raporu Alınabilir Mi?

08.06.2023

İşe giriş sağlık raporu hakkında merak edilen sorulardan bir başkası da özel hastanelerden işe giriş sağlık raporu alınabilir mi? 

Bu konuda arama motorları üzerinde araştırma yaptığımızda fazlasıyla kafa karıştırıcı bilgi mevcut, bazı makalelerde "özel hastanelerden sağlık raporu alınabilir" şeklinde ifadelerle karşılabilirsiniz. Bu karışıklığı oluşturan ve dikkat edilmesi gereken husus ise "İşe Giriş Sağlık Raporu" ve "Sağlık Raporu" ifadeleridir.

İşe giriş sağlık raporu, sağlık raporu adı altında bir başlıktır, yani sağlık raporu daha genel bir başlıktır. Sağlık raporu da yine işe giriş sağlık raporu gibi, resmi bir başvuru yapacağınızda talep edilen bir rapordur. Yine dediğimiz gibi kendi altında farklı alt başlıkları vardır. Şu anki konumuz da bu alt başlıklardan olan "işe giriş sağlık raporu" hakkındadır.

Birçok farklı konuda sağlık raporu alınabilir, bunların bazıları özel hastanelerden temin edilebilmektedir. Ancak işe giriş sağlık raporu bunlardan biri değildir. Yani şöyle diyebiliriz, işe giriş sağlık raporu özel hastanelerden alınamaz. İşe giriş sağlık raporu alabilmek için aile hekimlikleri veya OSGB kurumlarını tercih etmelisiniz.

Aile hekimliklerinden işe giriş sağlık raporu alımıyla ilgili "Aile Hekiminden İşe Giriş Sağlık Raporu Alınabilir Mi?" yazımızı inceleyerek, konu hakkında daha detaylı bir anlatıma ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde "İşe Giriş Sağlık Raporu Nereden Alınır?" yazımızda bu konuda detaylı bilgiler sunmaktadır. Yine işe giriş sağlık raporu ile ilgili birçok yararlı bilginin bulunduğu blog sayfamızda sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

İşe giriş sağlık raporu hakkında daha fazla bilgi edinmek için İletişim sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

whatsapp