İşe Giriş Sağlık Raporu Almak Ne Kadar Sürer?

İşe Giriş Sağlık Raporu Almak Ne Kadar Sürer?

18.06.2023

Kısaca; işe giriş sağlık raporu, işe girişlerde çalışan adayının sağlık durumu hakkında bilgi edinmek ve yapılacak işe uygunluğunu belirlemek için alınması gereken bir rapordur. İşe giriş sağlık raporu nedir sorusunun daha detaylı yanıtı için "İşe Giriş Sağlık Raporu Nedir?" yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

İşe giriş sağlık raporunu alma süresi, genel olarak raporu alacağınız ilgili kurumun işlem politikası ve yoğunluğuna bağlıdır, bu nedenle her kurum için birbirinden farklı olabilir. Bu süre aynı zamanda işyerinin sizden isteyeceği ek tetkiklere göre veya çalışacağınız yerin tehlike sınıfına göre gerekecek ek tetkiklerin sayısına göre de değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak işe giriş sağlık raporunu aynı gün içerisinde almak mümkündür.

İşe giriş sağlık raporunu alacağınız kurumun "Çalışanların Sağlık Gözetimine Yönelik Tıbbi Tetkiklerin Usul ve Esasları" hakkında yayımlanan yönetmelik gereğince Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri olan OSGB firmalarından alınmaktadır. Bir OSGB firmasının işe giriş sağlık raporu verebilmesi için bağlı olduğu İl Sağlık Müdürlükleri'nden "Sabit Tıbbi Tetkik Mekanı" ruhsatı almış olması gereklidir. Belgelerimize göz atarak işe giriş sağlık raporu alırken Çözümmed'i rahatlıkla tercih edebileceğinizi görebilirsiniz.

OSGB kurumları dışında işe giriş sağlık raporunuzu belirli koşullar içerisinde Aile Hekimi veya Devlet Hastanelerinden de alabilirsiniz. Hangi koşullar dahilinde böyle bir yol izleyebileceğinizi "Aile Hekiminden İşe Giriş Sağlık Raporu Alınabilir Mi?" yazımıza göz atarak detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Aynı şekilde özel hastanelerden işe giriş sağlık raporu alınabilir mi konusunun yanıtını da "Özel Hastanelerden İşe Giriş Sağlık Raporu Alınabilir Mi?" adlı yazımızdan detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

İşe giriş sağlık raporu hakkında aklınıza takılan her şey için ve işe giriş sağlık raporunuzu en güvenli ve hızlı şekilde alabilmek için İletişim sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

whatsapp